40% випускників Рівного мріють стати банкірами, лише 4% – робітниками

By on 16.12.2007

0% випускників Рівного мріють стати банкірамиНині в Рівному попит на робітничі професії вагомо знизився. Про це йшлося на засіданні координаційного комітету з питань сприяння зайнятості населення в Рівному. У Міському центрі зайнятості на обліку перебувають здебільшого молоді люди з вищою освітою. Тобто в місті прогресує молоде безробіття.

"Ми приймаємо на облік здебільшого молодих економістів, юристів, вчителів, медсестер та товарознавців, - наголосив директор міського центру зайнятості Андрій Грещук. - Натомість потрібні газозварювальники, токарі, слюсарі, верстатники. Таке враження, що вищі навчальні заклади набирають дітей, до того ж на платну форму навчання, зовсім не зважаючи на реальну потребу в кадрах".

"Наші ВНЗ продукують потенційних безробітних, - наголосила заступник міського голови Рівного Світлана Богатирчук-Кривко. - Тому вважаємо необхідним відродити у школах кабінети, куточки чи хоч коридори профорієнтації. Це дасть можливість хоч трохи звернути увагу молоді на майбутнє з хорошою зарплатою, а не на диплом з гарною назвою спеціальності й виплатою по безробіттю".

Спеціалістами Рівненського міського центру зайнятості проведене опитування учнів шкіл обласного центру на предмет того, ким вони хочуть стати після закінчення школи. Про це повідомила начальник відділу центру Людмила Князь. За результатами опитування 40% рівненських одинадцятикласників мріють працювати у фінансовій сфері. На другому місці - торгівельна галузь. І лише 4% планують стати робітниками. Опитано було, за словами Людмили Князь, півтори тисячі учнів.

www.osvita.org.ua

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply