Аеропорт «Рівне» без охорони (Відео)

By on 31.03.2008

Аеропорт РівнеПравоохоронці з’ясували, що в охоронців аеропорту були прострочені дозволи на зберігання пістолетів. Керівництво летовища в паніці, оскільки ніхто не знає, кому і як охороняти стратегічний об’єкт.

Результатами відпрацювання Рівненського району з вилучення зброї міліцейське керівництво задоволене. Лише в охорони міжнародного аеропорту «Рівне» правоохоронці вилучили 10 пістолетів «Макарова» з простроченими дозволами.

Василь Басовець, заст. начальника УМВС України у Рівненської обл.: «Під час відпрацювання розкрито вісім злочинів, вилучено боєприпаси та холодну зброю».

В аеропорту запевняють, що після закінчення терміну дозволів, неодноразово зверталися у міліцію, щоб їх продовжили. Натомість отримали переписку.

Віктор Якобчук, директор аеропорту «Рівне»: «Нам приходили двічі відповіді, посилаючись на те, що підприємство комунальне – ми не маємо права мати вогнепальну зброю. Здається, 6 березня працівниками райвідділу внутрішніх справ була вилучена зброю. Як зараз буде здійснюватися охорона, забезпечення авіаційної діяльності досить складно говорити, тому що зараз під загрозою».

Щоб вирішити питання з безпекою аеропорту, його керівництву порадили у міліції укласти договір з Державною службою охорони. Цю пропозицію керівник літовища вважає безглуздою, оскільки в законі «Про авіацію» чітко визначено, на кого покладена ця функція.

Віктор Якобчук, директор аеропорту: «Що таке воєнізована охорона? Це спеціальний підрозділ служби авіаційної безпеки аеропорту з особливим статутним завданням, створений для охорони повітряних суден, об’єктів державної власності та розміщеного на них майна підприємств цивільної авіації. А також для підтримання необхідного внутрішнього об’єктового режиму. Тобто, ні одна структура, крім сертифікованої служби підприємства, не має права виконувати ці задачі».

Листи з проханням розібратися у ситуації довкола роззброєння міліцією охорони аеропорту Віктор Якобчук направляв і в СБУ, і в прокуратуру.

Людмила Суржук, прес-секретар прокурора Рівненської обл.: «До прокуратури області надійшла заява від директора обласного комунального підприємства міжнародний аеропорт «Рівне». В заяві він просить перевірити правомірність дій УМВС в Рівненській області щодо ненадання дозволу підприємству на зберігання вогнепальної зброї. На даний час прокуратурою області проводиться перевірка, і одночасно на нашу вимогу УМВС в області проводить службове розслідування».

У прокуратурі прагнуть якнайскоріше закінчити перевірку, адже міжнародний аеропорт «Рівне» включений як резервний на час проведення футбольного Чемпіонату Європи у 2012 році.

// Тетяна Корпусова, Назар Мідріган, Рівненська область, НТН.

{flvremote}http://ntn.tv/i/nvideo/1206943740.flv{/flvremote}

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply