Беркут проти Селян (Відео)

By on 27.03.2008

Дубровиця, Рівненська обл.Під час збройної сутички між працівниками спецпідрозділу МВС «Беркут» та жителями села Переброди постраждали селяни та самі правоохоронці. Міліціонери намагалися зупинити автомобіль із лісом, а перебродівці цьому всіляко перешкоджали. Щоб втихомирити місцевих і захистити себе, людям у погонах довелося стріляти.

Причиною конфлікту стали 13 кубів деревини. Житель села Переброди - власник пилорами Володимир Жовклий - намагався вивезти з лісу свій вантаж, однак цьому завадили правоохоронці.

Володимир Жовклий, постраждалий власник пилорами: «Поїхав у ліс, взяв 10 вантажників, документи на ліс були, на все були. Погрузили, виїжджаємо. Зустрічає нас машина лісової охорони, виходять «беркута». Прижали мене до машини, нічого не питали - ні документів на землю у мене».

За версією правоохоронців, машина перевозила крадений ліс. В результаті з’ясування стосунків на власника вантажу, що був за кермом, міліціонери вдягли кайданки, які пізніше після втечі він зумів зняти.

Віктор Лісовець, постраждалий вантажник: «Водія стали бити і наклали на нього наручники. А ми повтікали, в мене один вистрелив… Ми подзвонили в село, позвали людей, аби визволити водія. Визвали підмогу. - А скільки вас було? - Чоловік 20. - А чим їхали? - На машинах приїхали».

Вантажівку з лісом, яку правоохоронці везли в райвіддлок, селяни відвоювати не змогли. Натомість розпалилася сутичка між цивільними та людьми у погонах.

Під час чубанини Віктор Лісовець отримав поранення, а інші селяни - тілесні ушкодження.

Роман Русько, лікар-уролог Дубровицької районної лікарні: «Поступив з діагнозом попереднім вогнепальне поранення яєчка лівого та литки. Операція проведена на яєчку, зашита рана. На вигляд ці пошкодження характерні для вогнепального поранення».

Руслана Лісовець, дружина постраждалого вантажника: «Я, як зайшла, подивилася на нього, кажу: зробили з тебе інваліда».

У міліції пояснюють, що вдалися до стрільби з метою самооборони.

Адже натовп селян нібито не давав правоохоронцям виконувати їхні службових обов’язки.

Міліціянти зі свого боку підраховують постраждалих від зустрічі з селянами. Однак поспілкуватися з пораненими бійцями спецпідрозділу журналістам поки не дають.

Віталій Заславський, заступник начальника УМВС Рівненської області: «Спровокували конфлікт, що переріс у напад на міліціонерів. Озброєні палицями, сокирами та рушницями влаштували сутичку. В результаті двоє міліціонерів травмовано. Один із нападників, наносячи удари сокирою працівнику міліції, вимусив того стріляти, обороняючись, у напрямку ніг нападника».

Самі люди заперечують, що чинили опір міліції, кажуть: дорогу вантажівці не перекривали і правоохоронців не рубали.

Олександр Самойленко, адвокат: «У жодного працівника міліції не було доказів того, що ці люди були озброєні рушницями, палками та сокирами. Повинна бути перевірка і Генпрокуратури, і прокуратури області щодо перевищення правоохоронцями їх службових повноважень і нанесення тілесних ушкоджень».

У прокуратурі області зараз з’ясовують усі обставини сутички перебродівських селян з працівниками спецпідрозділу «Беркут». Та вже відомо, що за фактом опору працівникам міліції та нанесення їм тілесних ушкоджень порушать кримінальну справу. Між тим, з’ясують прокурори й правомірність застосування міліціонерами табельної зброї.
// Тетяна Корпусова, Олександр Терехов, Рівненська область, НТН.

{flvremote}http://ntn.tv/i/nvideo/1206515160.flv{/flvremote}

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply