Чи отримають підприємці гроші на свій проект?

By on 15.10.2009

ГРОШІДержавна інноваційна фінансово-кредитна установа оголошує конкурсний відбір інвестиційних проектів для надання кредитів або гарантій, в тому числі державних, у сумі 8 млрд. грн. у 2009 р. на їх виконання.


Державна інноваційна фінансово-кредитна установа (ДІФКУ), як і Національна мережа регіональних центрів інноваційного розвитку й ще декілька установ відносяться до сфери управління Державного агентства з інвестицій та інновацій (Держінвестицій). ДІФКУ надає фінансову підтримку суб’єктам господарювання різних форм власності у рамках державної інноваційної політики. «Ми зміцнюємо економіку України, залучаючи зовнішні та внутрішні кредитні та інвестиційні ресурси, і направляємо їх на фінансування інноваційних та інвестиційних проектів у стратегічних галузях економіки» - повідомлення на офіційному веб-ресурсі ДІФКУ.

На днях ДІФКУ оголосила конкурсний відбір проектів для надання кредитів або гарантій, в тому числі державних, на їх виконання. Юридичні особи, власники інвестиційних проектів у стратегічних галузях економіки мають шанс отримати виділені кошти на кредитування від ДІФКУ, ставши учасниками вказаного конкурсу.

Прийом та реєстрація комплектів документів за проектами для участі в конкурсному відборі проводиться Державною інноваційною фінансово – кредитною установою з 12 жовтня 2009 року до 10 листопада 2009 року в робочі дні з 10:00 по 16:00 (перерва з 13:00 по 14:00) за адресою: 01601, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 65-Б. Тел.: (044) 391-5487.

Як зазначив заступник голови Держінвестицій Сергій МАРГАЩУК: «На разі розглядається можливість надання державних гарантій без державної реєстрації інноваційного проекту в Міністерстві освіти і науки, адже навіть ця процедура займає щонайменше 2 місяці».

За словами Юрія ТРАЧУКА, керівника Рівненського представництва Держінвестицій, сьогодні в умовах кризових явищ отримання державних гарантій для кредиту є чи не єдиною дієвою можливістю для розвитку бізнесу. Однак, як зазначив Юрій, керівництво ДІФКУ повинно більше уваги приділяти пошуку фінансового партнера для фінансування підтриманих проектів. Адже отримання державних гарантій не тотожне отриманню грошей! Зважаючи на складну процедуру погоджень постанови Кабінету Міністрів (необхідної для отримання таких гарантій), можна дійти до висновку, що охочих підприємств скористатись такою можливістю будуть одиниці.

Директор Рівненського представництва Державної інноваційно-фінансової установи Олександр ТРОФИМЧУК стверджує, що ця програма має сенс тільки у випадку, якщо є у наявності кредитор, готовий надати позику. Але у якості застави на кредит від не хоче брати обладнання (а державна допомога надається саме на закупівлю обладнання, у разі ж неповернення коштів, кредиторові складно буде його реалізувати -авт.). А от державні гарантії - це фінансові гарантії, факт їх надання для кредитора є більш привабливими, ніж заставне майно.

Оригінал:
http://www.intelpro.net/ru/intelpronet-newsletter/chy-otrymayut-pidpryemtsi-groshi-na-svii-proekt

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply