Чоловік має власне свідоцтво про смерть (Відео)

By on 26.02.2008

Партизанське, РівнеЗамість Анатолія Шинкаря, який 5 років переховувався у Білорусії та Росії після втечі з виправного закладу, поховали іншу людину без присутності рідних. Тепер чоловік повернувся додому і вимагає, щоб його визнали живим.

38-річного Анатолія Шинкара з села Партизанське, що на Рівненщині, односельці називають воскреслим з мертвих. Його родина вже другий рік поспіль оплакувала чоловіка. Як несподівано для всіх кілька місяців тому Анатолій прийшов додому - живий та неушкоджений, після 5 років поневірянь на заробітках.

Анатолій, якого засудили за крадіжки худоби та грошей на 5 років, відсидів половину терміну. У 2003-му році чоловік тікає з-під варти з Городецького виправного закладу, що неподалік Рівного.

Анатолій: «Нас вивозили на роботи в місто, там сміття збирати, і я драпонув. Потім добрався додому, вдома в хліві взяв паспорт (ніхто не знав, де він лежить) і втік через кордон до Білорусії.

Там взяв рекламні оголошення і працював».

5 років Анатолій працював на будівництвах і не давав рідним жодних звісток про себе. Дружина двом його донькам знайшла нового батька. І лише в кінці минулого року Анатолій з’являється на порозі рідної хати. Батьки не повірили своїм очам й показали сину свідоцтво про його смерть.

Анатолій: «Я прихожу додому, а мені кажуть, що я помер. Дали свідоцтво про смерть. Що жінка і брат опізнали по фотокарткам, а кого вони там поховали, не понятно».

Анастасія, матір: «Ну, кого вони могли там опізнати - людина ж вже розклалася. Вони казали, що не впевнені. Я як його побачила, то була на сьомому небі.

Я ж його вже ходила подавала панахиду по церквам».

Однак на могилу в інший район області мати жодного разу не їздила, нібито відчувала, що не її син лежить там. Якщо ж вірити свідоцтву про смерть, Анатолія не стало 4-го травня 2006-го. У той час у сусідньому Володимирецькому районі знайшли труп. За відсутності рідних та будь-яких документів невдовзі його ховають, як невідомого.

Селянин: «Да, я чув, як ото були в лісі знайшли чоловіка».

Іван Стрибулевич, начальник Володимирецького РВ міліції: «Нам прийшов запрос з Дубровиці, що появився Шинкар. Раніше було відомо, що він утік з колонії. В той часу у Володимирецькому районі було кілька неопізнаних трупів. Одного з них по фотокарткам опізнали дружина та брат Шинкаря. Таким чином закрили справу про втечу Шинкаря та справу про невідомого».

Тепер, щоб повернутися до нормального життя, Анатолію Шинкарю потрібні документи, як доказ того, що він живий. Не виключено, що для цього доведеться провести й ексгумацію трупа неопізнаного, якого прийняли за Анатолія.

Сергій Володько, сільський голова Людинської сільради: «Шинкар Анатолій вважався мертвим згідно запису у господарській книзі і свідоцтва про смерть. Та недавно явився живий і здоровий і прийшов до нас, аби зробити документи. Ми порадили йому, що для цього треба».

Олександр Бражников, юрист: «В даному випадку відбулося невизнання людини померлою судом, а просто помилка в особі. Для цього потрібно ідентифікувати особу померлого, на кого видане свідоцтво про смерть, і довести, що це не ця особа».

Анатолій Шинкар не виключає, що після його «воскресіння» може випливти й кримінальна справа про втечу з виправного закладу, яка була закрита у зв’язку з його смертю. Цього утікач не боїться. Каже, що набридло переховуватися. Та й, до того ж, власну смерть він уже пережив.
// З Рівненської області Тетяна Корпусова, Микола Гринь, НТН.

{flvremote}http://ntn.tv/i/nvideo/1204009860.flv{/flvremote}

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply