Лікарі Рівненщини проти політизації грипу

By on 19.11.2009

ГрипНадмірна політизація епідемії грипу викликала шквал обурення у медиків Рівненщини. Відтак саме через це вони звернулися до безпосередніх учасників передвиборчого процесу, «усіх тих, хто з корисливою метою маніпулює найдорожчим – людським здоров’ям та життям». 

У зверненні, яке сьогодні, 19 листопада, розповсюдила прес-службі Рівненської ОДА, йдеться:

«Ми, лікарі, які безпосередньо спеціалізуємося у лікуванні хворих пандемічним грипом, констатуємо таке: 

1. Епідемія грипу носить загрозливий характер не тільки для окремого регіону, а й для всієї України. Її розвиток та розповсюдження носить класичний характер для подібного інфекційного захворювання;

2. Політики у ганебній справі заробітку на біді використовують усі можливі засоби залучення лікарської громади, відштовхуючи їх на непрофесійні емоційні вчинки, які не додають авторитету медицині і не допомагають людям.

3. До вибуху епідемії не був готовим ніхто – ні влада, ні заклади охорони здоров’я, ні населення. Але саме працівники галузі охорони здоров’я показали приклад екстреної мобілізації зусиль на її подолання, без істерії та пошуку винних, демонструючи фаховість, оперативність та відповідальність і, в той же час, долаючи паніку серед населення та розгубленість влади, змушуючи їх приймати дієві заходи реагування.

4. Система охорони здоров’я потребує реформування та інших підходів до фінансового та технічного забезпечення.

Сьогодні ситуація вимагає максимуму зосередженості на вирішенні проблем лікування та профілактики, а не участі в перетягуванні політичного канату, примушуючи лікарів забути про своє суспільне покликання. торшери

Звертаємося до усієї лікарської громади з проханням дотримуватись принципів фаховості та об’єктивності в оцінці ситуації навколо будь-якої захворюваності, незважаючи на рівень незадоволеності життям та політичні симпатії чи антипатії. Хворі від нас чекають професійної допомоги, а не демонстрації власних політичних позицій. Адже своє лікарське покликання ми повинні підкріплювати щодня, а свою політичну позицію – у день виборів. Саме в цьому ми вбачаємо свій громадський обов’язок.

Звертаючись до політиків та політичних сил України, закликаємо вас здобувати прихильність виборців реальними справами, а не втягуванням у політичні маніпуляції працівників медичної галузі».

--
ZIK

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply