Лісопіль багатий на талановитих людей

By on 17.04.2008

З давніх-давен українська земля славилася талановитими людьми, вправними умільцями, дзвінкоголосими співаками, митцями слова, художниками. І в ХХІ столітті, в епоху комп’ютерів, мобільних телефонів, у нескінченному вирі інформації наш народ не забув прадідівських традицій та пісень і передає їх з покоління в покоління.

В Рівненській області триває мистецька акція “Мистецтво одного села”. В рамках цієї акції 21 березня в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка майстрів народної творчості села Лісопіль. На відкритті виставки були присутні: начальник управління культури Рівненської обласної державної адміністрації Ярослав Мельник, заступник голови районної ради Ніна Бреус, заступник голови Костопільської РДА Олександр Середа, начальник відділу культури та туризму Костопільської РДА Наталія Петренчук, голова Малолюбашанської сільської ради Світлана Ковальчук.

В експозиції виставки були представлені роботи майстрів Лісополя: Галини Потарейко, Олексія Літвіна, Віктора Макарова (художня обробка дерева), Олени Сульжик, Олени Лесик, Ганни Філіпової, Валентини Цимбалюк, Ганни Алексійчук, Тетяни Власенко, Надії Михальчук, Катерини Рахільчук, Олени Ярмольчук, Наталії Хлівнюк, Людмили Дубіч (вишивка), Олександра Никончука (художня фотографія). Порадували присутніх на відкритті виставки піснями, записаними в нашій місцевості, уродженка Лісополя Зінаїда Андрійчук з вихованками - зразковим фольклорним ансамблем “Журавка” та фольклорний аматорський гурт “Борщів’янка”.

Вмілі руки цих майстрів звичайне дерево перетворюють у справжній витвір мистецтва, сплітають нитки у загадкові візерунки, а фарбами вимальовують шедеври. А яких пісень знають лісопільські жінки і дівчата, заслухатися можна! Жартівливі і сумні, про кохання і розлуку, ще й веснянки веселі. Вони і заспівають, і в танок підуть. Збережені в Лісополі і традиції випікання та прикрашання весільних короваїв. Виставка лісопільських майстрів народної творчості в Рівненському обласному краєзнавчому музеї триватиме до 7 квітня 2008 року. Лісопіль ласкаво запрошує на гостини!

Катерина КРИВОРУЧКО.
Регіон: с. Лісопіль, Костопіль, Рівненська обл., Україна

Джерело: "Віче Костопільщини"

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply