Маєте цікаву бізнес-ідею чи проект?

By on 13.09.2009

БізнесВже традиційно щороку проходить Рівненський обласний конкурс кращих інноваційно-інвестиційних бізнес-планів «Час твОГО бізнесу», який безпосередньо спрямований на підтримку розвитку бізнес-інновацій в області. Кваліфіковані експерти оргкомітету конкурсу допомагають в оформленні та розробці бізнес-планів/ інноваційних проектів, а також у їх подальшому супроводі.

Зважаючи на привабливий призовий фонд, вагомою частиною якого є відшкодування відсотків за майбутнім чи існуючим кредитом, рівень організації заходу та його фіналістів з кожним роком стає все вищим: різноманітність цікавих бізнес-ідей, високий фаховий рівень представництва, масштабність заходу – все це дає суцільну картину високого інноваційно-інвестиційного потенціалу Рівненщини. Окрім того, цьогоріч конкурс відбувається ще й під егідою Державного агентства України з інвестицій та інновацій, що гарантує увагу з боку центральних органів влади до долі проектів-учасників.

Як все починалось… 2006 рік – конкурс більше націлений на молодь, адже тоді приймали участь молоді підприємці та громадяни до 35 років, котрі представляли публіці свої бізнес-ідеї у форматі Обласного конкурсу «Молодий підприємець року». 37 заявок від молодих мешканців області- підприємців Рівненщини надійшло аби взяти участь у конкурсі. На переможців чекали – можливість безкоштовної другої бізнес-освіти та стажування у країнах з розвиненою ринковою економікою, ексклюзивні кубки Переможців Конкурсу та 15000 грн. призового фонду на ефективну рекламну кампанію.

Безперечним переможцем першого підприємницького конкурсу серед молодих підприємців став Сергій Козицький, директор одного з магазинів мережі «Від і До». На думку Сергія Козицького, кожен починаючий підприємець повинен заручитися підтримкою одного або ж краще двох постійних партнерів, у тому числі налагодити співпрацю з банківськими установами, без яких зробити перший крок у напрямку розвитку власного бізнесу непросто. Відтоді магазинів «Від і До» в Рівному побільшало, і вони мають неабиякий попит населення нашого міста.

2007 рік – конкурс на кращі інноваційно-інвестиційні бізнес-ідеї, а також соціальні проекти. «Того року, - як зазначає голова Оргкомітету, керівник Рівненського представництва Держінвестицій Юрій ТРАЧУК, - конкурс зібрав рекордну кількість проектів – 10 соціальних та 45 бізнесових, серед яких було важко вибрати лише 9 фіналістів. Експертна рада з визначення переможців засідала досить довго, аби об‘єктивно визначити найкращий проект».

Переможцем в номінації «Кращий соціальний проект» стала Громадська організація «Чайка», яка відкрила реабілітаційний центр для потерпілих від насильства та торгівлі людьми жінок. На сьогодні, даний Центр функціонує досить активно, і не зважаючи на обмежене фінансування, допомога жінкам проводиться на належному рівні: проводяться психотренінги, організовуються виїзні семінари для молоді – майбутніх волонтерів Центру, а також ведеться активна робота із допомоги жінкам, потерпілим від сімейного насильства.

Ну а переможцями бізнесових проектів стали Юлія Лисюк – створення деревообробної фабрики у Здолбунові (ПП «Яшма») та підприємець Олександр Осадчий – проект з покращення інфраструктури вздовж траси Київ-Чоп в рамках «Євро-2012». Але головним джокером конкурсу 2007 року стала Наталя Наумчук. Ця пані запропонувала створити цех з пошиття спецодягу за участю робітників-інвалідів. «Протягом проведення конкурсу, - зазначає п. Наумчук, - Оргкомітет проводив для мене кваліфіковані консалтингові роботи щодо написання бізнес-плану, оскільки досвіду як такого в мене не було. І ось мій проект пройшов до фіналу конкурсу, але він не переміг. Натомість, як і обіцяв оргкомітет конкурсу, проекти, які вийшли до фіналу прийматимуть участь у міжнародному конкурсі бізнес-планів «Бізнес-еворд» (Business-Award), який проходив у жовтні 2007 року. Я доопрацювала свій проект, члени оргкомітету переклали його на англійську, і… проект пройшов до фіналу міжнародного конкурсу! Через деякий час виконавчий директор Українського представництва Фундації „Business-Award” Олексій Бученко з Івано-Франківська повідомив мене, що мій проект зайняв друге місце серед усіх проектів на конкурсі у м. Відень (Республіка Австрія). Завдяки цьому, як премію, я отримала грошову винагороду у 600 євро (на той час, це близько 4500 тис. грн.). Після конкурсу я продовжила системно розвивати свій бізнес і, на цей момент, моя справа динамічно рухається уперед».

2008 рік – цього року конкурс трішки змінив формат: до конкурсу, який раніше орієнтувався на молодь, допускають підприємців. Водночас організатори замінили номінацію “соціальний проект” на “найкращий туристичний продукт”. Відтоді двоє учасників отримали патенти на свої винаходи. Це переможець номінації “Найкращий інноваційний проект” Олександр Бочко та Сергій Петлюк, який зайняв друге місце в цій категорії. Останній планує звести у Здолбунові мансардне містечко так, щоб утворилася аерореклама фінансової групи Fortis. В номінації туристичний продукт перемогла Наталія Лішун з ідеєю створення спортивно-оздоровчого комплексу в м. Кузнецовськ (до речі, цей комплекс уже успішно функціонує!). Також увагу експертної ради привернув проект Олександра Герби з «Одноденною екскурсією гелікоптером замками та фортецями Волині».

Отож, як радять учасники минулорічних конкурсів: «Конкурс «Час твого бізнесу» - це прекрасний шанс отримати допомогу в своїх бізнес-починаннях та показати на що ти спроможний. «Час ВАШОГО бізнесу прийде, бо ЧАС НАШОГО БІЗНЕСУ вже прийшов!!!»

Нагадуємо, для того щоб прийняти участь у конкурсі «Час твого бізнесу – 2009» - достатньо для початку до 18.00 30 жовтня ц.р. подати лише заявку на інтернет-сторінці конкурсу: www.intelpro.net.

ОРГКОМІТЕТ: 33028, м.Рівне, майдан Просвіти, 2 оф.302;

E-mail: rivneinnovation@gmail.com,
тел./факс (0362) 695-372, тел. 695-375, 431084

Координатор конкурсу:

Артем ПЛЕСКАЧОВ

Голова оргкомітету конкурсу:

Юрій ТРАЧУК

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply