На Рівненщині у 2010 році буде завод з виробництва біогазу-метану

By on 25.09.2009

ІнноваціїПитання енергонезалежності вітчизняної економіки від імпортного газу є питанням національної безпеки. Розуміючи це, 23 вересня ц.р. Рівненське представництво ДБУ «Північно-західний регіональний центр інноваційного розвитку» та представники однієї з найбільших в Україні агропромислової корпорації «Інсеко» досягли згоди про стратегічне партнерство та зі спільної взаємодії над реалізацією нового інноваційного проекту зі створення у с. Бабин Гощанського району Рівненської області найбільшого у Європі заводу з виробництва біогазу, загальною вартістю 40 млн. євро.

Про це питання на спільній робочій зустрічі, участь у якій взяли віце-президент зі стратегічних питань АК «Інсеко» Ігор ДЕНИСЮК, керівник проекту зі створення заводу з біогазу підприємства повністю з іноземними інвестиціями ПП «Овас» Олег КУПРІЄНКО та керівник Рівненського представництва РЦІР Юрій ТРАЧУК провели спільну сесію щодо реалізації інноваційного продукту з виробництва біогазу який, шляхом подальшої доочистки, перетворюватиметься на газ метан. Особливістю цього новітнього виробництва є використання, так званою «кластерної» моделі виробництва, що базована на принципах замкнутого циклу виробництва. Це призводить до усунення проблем із постачанням сировини (що стала традиційною для переробної галузі в України), використання власного виробленого палива у якості енергоносіїв для власних виробництв, ще й додатково, реалізація на ринку готового продукту – газу метан через українську газотранспортну магістраль.

Сировиною для нового біогазового заводу буде силос кукурудзи власного виробництва, вирощений на 35 тис. га земель сільськогосподарського призначення у радіусі 40 км від виробничих потужностей. Також, відходи переробки з Бабинського цукрового заводу «Овас-цукор», будуть використані як ресурс для біогазу. Сам же цукровий завод додаткову енергію буде отримувати за рахунок переобладнаної зі звичайного газу на солом’яно-вугільну суміш власна тепло-електростанція.

Представники «Інсеко» офіційно подали заявку на участь у Рівненському обласному конкурсі інноваційно-інвестиційних бізнес-планів «Час твого бізнесу» особисто керівнику Рівненського представництва РЦІР та заявили про свій намір перемогли у номінації «кращий інноваційний проект». Також велику увагу на зустрічі було присвячено використанням можливостей урядових гарантій та низки програм і проектів, у яких може взяти участь компанія «Інсеко». Також було повідомлено про можливості отримати практичну допомогу у розробці стратегічного, проектного та процесного планів за рахунок співпраці Представництва із Канадською експертно-сервісною організацією (КЕСО). Проте, найбільший інтерес викликало повідомлення Юрієм ТРАЧУКОМ щодо можливостей та перспектив участі «Інсеко» у технопарках, ним же було презентовано нині діючі інноваційні проекти деяких технопарків та окреслено механізм вступу до технопарку.

Після зустрічі, делегація відбула до директора Рівненського представництва Державної інноваційно-фінансової установи кандидата економічних наук Олександра ТРОФИМЧУКА, де останнім було надано висококваліфіковану та компетентну допомогу щодо програм підтримки інновацій через державний бюджет та систему пільг для виробників продукції, що є альтернативними джерелами енергії, а також шляхом залучення іноземних фінансових ресурсів, зокрема, через Фонд НЕФКО, програму UKEEP ЄБРР та ін.

Довідка: корпорація з рівненським корінням «Інсеко», що є одним із найбільших виробників насіння в Україні, власником декількох цукрових заводів та ін. промислових об’єктів.

Юрій ТРАЧУК

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply