На Рівненщині затримали продавців радіоактивного металобрухту /Відео/

By on 02.10.2007

Рівненська АЕС
Члени злочинного угруповання працювали на Рівненській АЕС. Вони не встигли вивезти з режимного об’єкту та продати запчастин на 400 тисяч гривень. Усім п’ятьом правоохоронці вже пред’явили обвинувачення.

Увагу затриманих привернули відпрацьовані та зняті після планового ремонту блоків частини генератора. Спочатку їх вивозили з території Рівненської АЕС, а вже потім шукали покупців і збували.

Олександр Негрей, перший заст. начальника слідчого управління: «Викрадали металобрухт. Переважно кольоровий метал, сталь нержавіючу».

Злочинну схему розробив один із працівників АЕС.

Окрім нього у цьому були задіяні ще троє його колег та працівник охорони станції. Роль прапорщика у злочинній групі була надто важлива, оскільки саме з його допомогою десятки тонн металобрухту без проблем залишали територію режимного об’єкту.

Олександр Негрей, перший заст. начальника слідчого управління: «Один із співробітників охорони був із ними. Він їх підмовив і розказав їм схему. Мали при цьому працівника, який ніс службу на КПП. Був підмовлений водій, підганяли кран і грузили металобрухт, а потім вивозили та збували його. Він нормально реалізовувався».

Перша операція з продажу радіаційного металобрухту пройшла успішно. З іншою не склалося. Її зірвали працівники СБУ та міліції, які затримали злочинну групу «на гарячому». Вилучений металобрухт правоохоронці оцінили у 400 тисяч гривень.

Тепер підозрюваним загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі. На самій станції цю ситуацію не коментують.
// Тетяна Корпусова, Микола Штемпель, Рівненська область, НТН.По матеріалам НТН

Для коректного відображення використовуйте останню версію Mozilla Firefox, Opera та Netscape Browser.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply