Начальник УМВС Рівненської обл. у місті

By on 17.04.2008

В п’ятницю, 28 березня, для проведення зустрічі з громадянами до Костопільського райвідділу міліції завітав начальник УМВС України у Рівненській області Ярослав Ярославович Голомша. Зустрілась з очільником обласної міліції і журналіст газети “Віче Костопільщини”.


- Ярославе Ярославовичу, чи багато громадян приходять на такі зустрічі, і з якими питаннями найчастіше вони до вас звертаються? - запитую у співрозмовника.

- Громадян приходить дуже багато, та й питання бувають різного характеру: сімейні, особисті, багато нарікань пов’язано з дорожньо-транспортними проблемами. І найскладніше те, що люди приходять з проблемами, які сталися в минулому, а минуле важче доводити і розслідувати.


- Як на мене, то вирішувати сімейні проблеми з правоохоронцем - це трохи дивно. А які саме сімейні проблеми вам доводилося вирішувати?

- Все починається з сім’ї, всі негаразди і конфлікти. Проблема дітей і батьків була актуальною завжди, адже це різні покоління і при спілкуванні між ними може виникнути багато суперечок. Часто зверталися за допомогою для поділу майна люди, які через брак фінансів не можуть найняти собі адвоката і їм потрібна консультація.


- А чи були такі злочини, які запам’яталися найбільше, які здивували або шокували?

- За всі роки роботи траплялися різні випадки, доводилося розслідувати і вбивства, і грабежі, і випадки, пов’язані з викраденням людей, але я завжди намагався проблеми, пов’язані з роботою, залишати на роботі. Хоча траплялися дійсно шокуючі випадки. Наприклад, всіх при-голомшив випадок, що трапився у грудні минулого року у селі Стара Носовиця Дубенського району. Двоє чоловіків із метою пограбування зайшли до оселі прийомних батьків одного із зловмис-ників і металевою лапою для ремонту взуття вбили госпо-дарів. З оселі викра-ли близько восьми тисяч гривень. Після того, як їх затри-мали за обвинуваченням у подвійному вбивстві, злочинці зізналися ще у трьох вбивствах. І, на жаль, цей випадок не єдиний.


- За час роботи в міліції вам доводилося спілкуватися з різними правопорушниками. Чи траплялися такі, що викликали у вас страх, або навпаки - повагу?

- Злочинець не може викликати повагу. Він порушує закон, не може тримати себе в дозволених рамках поведінки, а отже, у нього бракує витримки і сили волі. Та й сраху, чесно кажучи, перед ними я теж ніколи не відчував. По-перше, я з молодих років займаюся спортом, тому, залишаючись наодинці зі злочинцем, впевнений у своїх силах. По-друге, вивчаю психологію, давно захоплююся шахами, а ця гра розвиває вміння прораховувати та випереджати дії суперника на декілька ходів уперед. Боязнь виникає тоді, коли є провина, певний гріх, а якщо людина перед законом “чиста”, то їй і боятися нічого.



- Вам, як начальнику УМВС України в Рівненській області, відома криміногенна ситуація в усіх районах нашої області. Чи вирізняється в цьому плані Костопільський район?

- Деякий час я був куратором Костопільського району, тому криміногенна ситуація цього району мені добре знайома. Не можу сказати, що він чимось вирізняється, ситуація загалом схожа у всіх районах, трапляється різне.


- І наостанок, всі жителі нашого району, затамувавши подих, стежили за сумнозвісними підпалами автомобілів. Чи можете надати нам інформацію з цього приводу.

- Поки єдине, що можу сказати - слідство триває.

Розмову вела Катерина КРИВОРУЧКО

Регіон: с. Лісопіль, Костопіль, Рівненська обл., Україна

Джерело: "Віче Костопільщини"

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply