Навчальний посібник з практичної журналістики

By on 18.07.2009

КнигаУ рівненському видавництві "Друк Волині" побачила світ книга головного редактора Видавничого дому "ОГО" Віталія Голубєва "Школа універсального журналіста: практичне керівництво для початківців". Це навчальний посібник для старшокласників, студентів та журналістів-початківців, який допоможе зробити перші кроки в омріяній професії.

Як наголосив під час презентації книги, яка відбулась днями в Рівненській обласній державній бібліотеці, декан факультету масових комунікацій та інформаційних технологій Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. ак. С.Дем’янчука Ігор Лубкович, цей навчальний посібник з практичної журналістики на сьогодні практично не має аналогів в Україні.

На думку автора, цінність видання полягає передусім у тому, що воно підготовлене на основі власного досвіду Віталія Голубєва – керівника першого серед регіональних видавництв України мультимедійного ньюзруму – та досвіду роботи Видавничого дому “ОГО” – одного з провідних регіональних медіа-холдингів України.

В основу посібника покладено матеріали "Школи універсального журналіста", яку з 2006 року щоліта проводить Видавничий дім "ОГО" під безпосереднім керівництвом автора книги. Під час таких тренінгів молоді люди отримують практичну підготовку одночасно з газетної, телевізійної та інтернет-журналістики.

- Якщо спочатку ми проводили такі Школи для підготовки власних кадрів, то сьогодні пріоритет інший – гуртувати навколо себе обдаровану молодь, сприяти підвищенню рівня практичної підготовки студентів-журналістів, піднімати інтелектуальний рівень молодих людей регіону, давати їм хороші ціннісні орієнтири, - говорить Віталій Голубєв. – Відтак, проект “Школи універсального журналіста” перестав бути суто корпоративним – він набув виразного соціального спрямування, ставши для Рівненщини своєрідним явищем, майданчиком для творчої самореалізації здібної молоді, інструментом налагодження соціального партнерства між видавничим бізнесом та середовищем громадсько активної молоді. Адже сьогодні ми маємо в активі цілу низку проектів, реалізованих спільно нами як видавничою компанією та випускниками наших Шкіл. І така робота набиратиме обертів у подальшому. В цьому мені, зокрема, допоможе вивчення німецького досвіду журналістської освіти, з яким детально ознайомився під час тематичної поїздки в травні цього року. В такому контексті насамперед розглядаю і видання власної книги.
Основними питаннями, які розглядаються у книзі Віталія Голубєва “Школа універсального журналіста”, є такі:

- які риси притаманні хорошому журналісту і як їх розвивати (психологічні аспекти журналістського успіху);

- що таке новини, де і як їх шукати (джерела інформації та робота з ними);
- як готувати короткі інформаційні повідомлення, з яких починає чи не будь-який журналіст (“покрокове” керівництво);

- як готувати “життєві історії” (“лайфи”);

- які основні мовно-стилістичні “пастки” чатують на тих, хто тільки починає писати, і як їх уникнути (приклади, як варто і як не варто писати);

- які корисні звички варто в собі розвивати, щоб далі успішно рухатись сходинками журналістської кар’єри.

- Для мене важливо, що співавторами посібника виступили мої колеги - як досвідчені журналісти та медіа-експерти (зокрема, у книзі вміщено бліц-інтерв’ю з Олегом Хоменком, Юрієм Ісаєвим, Сергієм Томіленком, Єгором Соболєвим), так і молоді працівники ЗМІ, студенти-журналісти, випускники "Школи універсального журналіста", - говорить Віталій Голубєв. - Впевнений: наш спільний досвід допоможе багатьом молодим людям, які роблять перші кроки в журналістиці.

Рзповсюдженням книги займається Видавничий дім “ОГО”. З питань замовлення книги звертайтесь, будь ласка, на vg2001@ukr.net

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply