Парфуми охороняються авторським правом

By on 23.10.2009

Верховний суд НідерландівВерховний суд Нідерландів підтримав рішення апеляційного суду на користь Lancome, давши зелене світло охороні запахів за допомогою авторського права в країні. У своєму рішенні від 16 червня ц.р. суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги з боку іншого виробника парфумів Kecofa, представники якої наполягали, що запахи не підлягають авторсько-правовій охороні, повідомляє Managing IP.

У червні 2004 року, апеляційний суд міста Ден Бош відхилив обвинувачення з боку Lancome, щодо порушення компанією Kecofa права на торговельну марку. Натомість суд вирішив, що продукт Female Treasure від Kecofa таки порушував авторське право на парфуми Tresor.

Основою рішення став фізикохімічний аналізу, згідно з яким обвидва парфуми мали 24 однакових запахи-складники з 26. Апеляційний суд дійшов висновку, що Tresor підлягає авторсько-правовій охороні позаяк запах може сприйматися органами чуття, є достатньо конкретним та стабільним для того, щоб розглядатися як твір, а також має оригінальний характер, який носить відбиток автора.

Компанія Lancome, яка є підрозділом елітної косметики групи L'Oreal, заявила, що ймовірність незалежного створення настільки подібного парфуму еквівалентна виграшу лотереї щодня впродовж ста років.

Повна версія статті:

http://intelpro.net/ru/intelpronet-newsletter/parfumy-okhoronyayutsya-avtorskym-pravom

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply