ПЕРШИЙ В ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ ПОРТАЛ ДОПОМАГАТИМЕ РІВНЕНСЬКИМ ПІДПРИЄМЦЯМ ТА ВИНАХІДНИКАМ

By on 06.10.2009

www.intelpro.netВідтепер рівняни матимуть змогу отримати як безкоштовну консалтингову допомогу у сфері інновацій та інтелектуальної власності, так і отримати дієві інструменти сприяння у розвитку власного інноваційного проекту.

Сьогодні ведеться жорстка конкурентна боротьба за ринки збуту, за клієнтів, за нових партнерів. У зв’язку зі вступом України до Світової організації торгівлі, ця конкуренція значно посилилася. Тому для гри за новими правилами українська продукція повинна бути конкурентно-спроможною та відповідати встановленим міжнародним стандартам. За таких умов, чи не єдиним виходом для нашої держави є створення та просування інноваційного продукту як наслідку впровадження інновацій у життя.

Ситуація складається таким чином, що на цей момент була відсутня система, яка б допомагала створенню, захисту, супроводу та передачі технологій, розробок, бізнес-моделей, пошуку потенційних інівесторів. Фактично, власники інноваційного потенціалу (інтелектуального капіталу) звертаються часто до дуже різних за своєю суттю установ та організацій, котрі допомагають лише на певних етапах реалізації інноваційного продукту, таким чином змушуючи їх (власників) перебувати у постійному пошуку виконавців. Ефективним вирішенням цієї проблеми стало створення так званого «єдиного вікна інноваційного продукту».

Саме тому в нашій області, створено перший на західній Україні спеціалізований інноваційний портал «www.intelpro.net». Цей ресурс має на меті стати потужним інструментом для розвитку бізнесу рівненських підприємців, сприяти у комерціалізації технічних ідей наших винахідників та раціоналізаторів.

Портал спрямований на надання допомоги, приміром, для пошуку та відбору ідей (що мають інноваційну складову як з позицій бізнес-привабливості, так із огляду на їх технічний рівень), захист прав на неї (реєстрація у якості об’єкта інтелектуальної власності), юридична та консультаційна підтримка (рубрика «запитай експертів», коли будь-який відвідувач порталу має змогу отримати безкоштовну консультаційну допомогу в он-лайн режимі), розробки бізнес-планів/ інноваційних проектів під залучення фінансування (як державних так і недержавних), впровадження, вивід на ринок, пошук інвесторів, трансфер технологій, їх оцінка та багато-багато іншого.

Створення порталу стало можливим за сприяння Рівненської обласної державної адміністрації та за активної участі трьох ключових організацій-модераторів порталу – Спеціалізованої установи у сфері інтелектуальної власності та інновацій «ІнтелПро», Рівненського представництва Держінвестицій та Молодіжного бізнес-інкубатора. Саме результатом злагодженої роботи цього «pool»-організацій, відтепер будь-який підприємець або підприємство, винахідник або носій ідеї, можуть звернутися відразу до трьох установ для отримання як консультаційної, так і практичної допомоги одним кліком мишки – запитання он-лайн буде відправлено до відповідного експерта з профільного напрямку.

Зручний інтерфейс та пошуковий механізм порталу дозволить швидко знайти відповідну рубрику, яка цікавить відвідувача, прочитати, роздрукувати або залишити коментарі, поставити запитання та отримати оперативну відповідь, дізнатись про реально діючі механізми залучення фінансування через програми державної допомоги з інноваційної діяльності, національну базу інвестиційних/інноваційних проектув Держінвестицій, інструменти технопарків як можливості розвитку власного бізнесу, Обласного конкурсу бізнес-планів «Час твОГО бізнесу», продажу та купівлі технологій та розробок тощо.

Окрім цього, замовник послуг порталу, матиме змогу оперативно відстежувати стан виконання замовлення, скориставшись своїм особистим кабінетом, перевіряти відповіді на власні запитання, додавати коментарі, побажання.

Редакція газети та партнери порталу запрошують усіх зацікавлених проблематикою інновацій та інтелектуальної власності до дії. Для цього відтепер маємо реальний інструмент підтримки та сприяння. Гаслом порталу став вислів: «Нові рішення – для успішного бізнесу!».

www.intelpro.net

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply