Підприємці, будьте на сторожі при виборі надійного партнера

By on 01.10.2009

Співпраця21 вересня 2009 року до Рівненського представництва Регіонального центру інноваційного розвитку Держінвестицій (далі - Представництво) було надіслано запит рівненським підприємством ТзОВ «Фірма «СААН» з питання надання інформаційної допомоги щодо залучення іноземних капіталів для реалізації інноваційного проекту. Для опрацювання Представництву були надані проекти документів та інші матеріали, які надіслали їм від імені Міжнародної компанії «Інтер Капітал Інвест». Представництву було повідомлено про те, що15 вересня 2009 року на ім’я директора рівненського товариства, за підписом віце-президента британської компанії Akteya Investment Inc. було надіслано лист № 1/972, в якому було запропоновано співпрацю з отримання зовнішньої позики через посередника (свого представника в Україні) - «Інтер Капітал Інвест», яка, власне, і пропонувала свої послуги із забезпечення та супроводу отримання кредитних ресурсів шляхом випуску цінних паперів, які, нібито будуть придбані компанією з Великої Британії.

Вдавалося б усе добре, якби не «але», за послуги з фінансового аудиту (перевірки) проекту, випуску облігації і т.і. підприємство має заплатити певну суму. Відомим є факт, що банки та фінансові установи-кредитори проводять аудити проектів самостійно і, звісно, безкоштовно. Тому ця «заманлива» пропозиція із вирішення питання забезпечення бізнес-проекту грошовими коштами виглядала якось нелогічно. Підприємець звернувся до Представництва із проханням дослідити це питання.

Представництвом була проведена пошукова робота з даного питання та отримано наступні дані.

За даними провідного фінансового ресурсу в Україні http://forum.finance.ua, компанія “Akteya Investment Inc.” дійсно офіційно зареєстрована в Англії та здійснює фінансово-кредитну діяльність. Однак у ПП «Міжнародна інвестиційна компанія «Інтер Капітал Інвест» відібрано представницький сертифікат, тобто вони працюють не у визначеному чинним законодавством правовому полі. Не секрет також, що українські бізнесмени реєструють компанії за межами країни аби позиціонувати себе як іноземний інвестор. Перевіривши відомості про інтернет-сайт компанії http://www.akteya.com, стало відомо, що вказаний ресурс зареєстрований на українському хостингу, тобто вся інформація офіційної веб-сторінки міститься на українських серверах. За загальновідомими даними провідних операторів хостинг-послуг, реальні англійські компанії у 99,9% випадках не реєструють свої сайти в Україні. Нижче подані реєстраційні дані про власника сайту.

Інформація про реєстратора (інформаційне джерело http://www.whois-service.ru/)

Registrant:

Ischenko Gennadiy ******ukr.net +380444515342

akteya.com

ul.R.Okipnoy 4a, kv.37

Kiev,Kiev,UKRAINE 0000

Також, з інформаційного джерела інтернет - форуму «Фінансові афери та кримінал» http://forum.finance.ua/viewtopic.php?p=264401 та http://ivan-gerh.livejournal.com/187591.html?thread=2941127#t2941127 нам стало відомо, що на запит одного з учасників форуму до ДПА України надано відомості за якими директор і головний бухгалтер – одна і та ж сама особа 1985 року народження, котра постійно проживає у м. Одеса. Обіг коштів за 2008 рік – 2000,00 грн. обіг коштів за 2009 рік – 90000,00 грн. За проведеними розрахунками, можна зробити висновок, що послугами компанії скористалися не менше 18 суб’єктів, але підтвердження того, що хтось з них насправді отримав кошти не було отримано. Навпаки, має місце низка повідомлень про відсутність результату від співпраці з «Інтер Капітал Інвест».

Керівник Рівненського представництва Держінвестицій Юрій Трачук прокоментував дану ситуацію як намагання «підозрілих» компаній незаконно збагатитися за рахунок суб’єктів господарювання нашого (Рівненського) регіону.

Аналізуючи отриману інформацію та керуючись наказом Державного комітету фінансового моніторингу України про затвердження Типології легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в 2005-2006 роках від 22.12.2006 N 265 (інформаційне джерело - http://www.uazakon.com/documents/date_6w/pg_gduwwh/pg2.htm) на основі вищезазначеної інформації можна зробити висновок, що компанія «Інтер Капітал Інвест» ймовірно, підпадає під ознаки фіктивної компанії, до яких КМУ віднесено:

* відсутність відомостей про здійснення компанією реальної діяльності як господарюючого суб'єкта (у країні реєстрації);

* неможливість визначити фізичне місцезнаходження співробітників компанії та/ або директорів (довірених осіб, представників) або характеру діяльності підприємства;

* очевидна невідповідність оборотів по рахунках компанії сумам сплати податкових платежів;

* поєднання в одній особі функцій засновника, керівника й головного бухгалтера компанії.

Підсумовуючи наведене вище, можна дійти до висновку, що у інформаційних джерелах, дана компанія - «інвестор» ідентифікується однозначно, як «підозріла компанія» з низкою порад не ризикувати та не вступати з ними у співробітництво, аби зберегти свій капітал. Отже, для забезпечення безпечного цільового використання коштів суб’єктів господарювання Рівненщини з метою реалізації інноваційно-інвестиційних проектів, Рівненське представництво Держінвестицій рекомендує підприємцям бути максимально обережними у виборі партнера для фінансово-інвестиційної співпраці та обов’язково перевіряти їх надійність. Пропонуємо бізнесменам звертатися до Представництва й отримати безкоштовну допомогу з цього та інших питань реалізації інноваційно-інвестиційних проектів.

Контакти Представництва:

Адреса: 33028, Україна, м. Рівне, майдан Просвіти, 1

тел: (0362) 431-084

тел./факс: (0362) 695-375

http://intelpro.net

e-mail: rivneinnovation@gmail.com

Наталія Приходько

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply