Потяг, що збив дітей – розслідування (Відео)

By on 27.02.2008

Поїзд, РівнеРівно місяць тому поблизу села Івачків на платформі Семилітка в Здолбунівському районі під колесами пасажирського потягу «Київ-Івано-Франківськ» загинуло шестеро молодих людей віком від 17 до 19 років.

Їхні батьки не стали чекати офіційних висновків розслідування і провели своє. Родичі загиблих вперше з дня трагедії заговорили з журналістами. Вони вважають, що мають докази того, що від них приховують правду.

На платформі Семилітка в Здолбунівському районі вночі 26-го січня загинули п’ятеро хлопців та одна дівчина. Вони поверталися додому з дискотеки. Тієї ночі був сильний вітер, і молоді люди не почули наближення поїзда, коли переходили через колію.

Свідки стверджували, що у потяга не працював прожектор.

Офіційно цю інформацію ніхто не підтвердив.

Анатолій Пришко, прокурор Рівненської області: «Електровоз зараз стоїть у Львові опечатаний. З попереднього огляду, там прожектор горів і він був у технічному стані».

Степан Доїжич, батько загиблого сина та доньки: «Пишуть газети, Інтернет, а вірять кому? Чиновникам. Але ми не повірили і поїхали туди все перевірити. А прожектора немає, скла немає, скло вибите».

Ці фотокартки потяга, що збив дітей, батьки привезли зі Львова додому. Керівництво залізниці стверджувало, що провини машиніста поїзда в тому, що сталося, немає. Оскільки він, коли побачив людей на колії, застосовував і звуковий сигнал, і екстрене гальмування.

Також у повідомленні йшлося про те, що машиніст дійсно зупинив потяг після удару. Однак нікого не побачив і поїхав далі.

Василь Мартинюк, голова Миротинської сільської ради: «На мою думку, слідство одностороннє на сторону «Укрзалізниці». Я не виню самого машиніста, я виню керівництво залізниці, які випустили потяг із поламаним прожектором, про що є акт з Шепетівки і інших станцій.

Як могли випустити потяг у несправному стані?»

Слідчі, що розслідували справу, не пояснили батькам постраждалих, для чого потрібна повторна експертиза на наявність алкоголю в крові загиблих дітей.

Оксана Давидюк, мати загиблого: «Експертизу вони зробили, але чому перероблюють? Ми знаємо, бо наші діти не були п’яні. Навіть легкого сп’яніння немає, як по чашці пива, чи келих».

Родичі загиблих скаржилися на те, що тієї фатальної ночі лікарі швидкої не змогли відразу забрати тіла постраждалих.

Галина Пінчук, мати загиблого: «По всім технологіям вони мали перекрити рух, надати допомогу, відвезти їх до лікарні, до райцентру 5 км. Наш голова ходив у них пульс щупав. А дитинка там лежала. І як їх совість не гризе, тих залізничників?»

Батьки говорять, що у декого з дітей зникли й особисті речі: мобільні телефони, гроші, золоті прикраси.

Анатолій Климентьєв, батько загиблого: «Ми знайшли два кусочка цепочки. Часи, скло від них. А чому немає нічого з телефонів?

У двох хлопців було більше, як сто гривень».

Крім того, громадяни нарікають на відсутність безпечного переходу через залізничні колії. Кажуть – саме в цьому місці люди щодня ризикують потрапити під потяг.

Василь Мартинюк, голова Миротинської сільської ради: «Щоб запобігти наступним жертвам на залізниці, я написав листа на голову Здолбунівської ради і на керівництво залізниці, аби зробити там пішохідну дорожку. Сьогодні мав приїхати архітектор, аби вирішити, намалювати план, як краще зробити цю дорожку».

Родини загиблих на справедливе розслідування вже не сподіваються. Люди говорять, що від них навмисно приховують справжню причину трагедії.

//З Рівненської області Тетяна Корпусова, Дмитро Шамшин, НТН

{flvremote}http://ntn.tv/i/nvideo/1204124340.flv{/flvremote}

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply