Рівне: батьків штрафують за прогули дітей

By on 10.10.2007

Рівне, школаЛише цього року до адміністративної відповідальності притягли два десятка родин, які мають злісних прогульників навчання.

Дванадцятий навчально-виховний комплекс у Рівному. Прогульників небагато, злісних - лише двоє.

Ольга Середюк, заступниця директора з виховної роботи НВО12: «Якщо це до 18 уроків за місяць, то ми вирішуємо в межах школи. Більше 18 уроків без поважної причини передбачається відповідальність батьків. У нас в цьому році є два такі випадки, і документи готові до відправки в кримінальну міліцію».

Загалом у Рівному двадцятьох дітей педагоги поставили на облік управління кримінальної міліції у справах неповнолітніх. До школи вони практично не ходять. Спілкування з такими горе-школярами та їхніми батьками результату не дає.

Віталій Новак, начальник міського управління освіти: «На щастя, в даний час між кримінальною міліцією та Управлінням освіти налагоджено співпрацю. Ми зараз працюємо з ними і на рівні школи, і на рівні кримінальної міліції. Вона притягає до відповідальності батьків, які ухиляються від виконання своїх обов’язків».

Чому діти прогулюють уроки?

Причин декілька - негаразди в сім’ї, незацікавленість у навчанні, шкідливі дитячі захоплення, як от ігрові автомати чи комп’ютерні клуби.

У 28-ій загальноосвітній школі кажуть - із порушниками можуть впоратися самостійно. Запевняють, тут немає жодного злісного прогульника - відвідування контролюють самі учні.

Тетяна, староста класу: «Кожного дня я зобов’язана після першого уроку писати звіти, контролювати відвідування учнів. Обов’язково цей звіт має бути підписаний класним керівником».

Тамара, класний керівник: «Справа в тому, що, я думаю, що контроль на даному етапі потрібен, бо не всі діти ще мають таку свідомість, щоб усвідомлювати, що навчання є їхнім обов’язком. Батьки мають нести відповідальність, чи присутні діти на уроках. І якщо відсутні, то з якої причини?»

Лише цьогоріч до адміністративної відповідальності притягнуто 20-х батьків. Штраф – 5 неоподаткованих мінімумів.

Освітяни вважають - закон передбачив надто мале покарання. І вплив на батьків у такому разі радше психологічний, аніж матеріальний.
//Інна Білецька, Микола Василюк, Рівне, НТН

По матеріалам НТН

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply