Рівне – без керівника (Відео)

By on 05.03.2008

Рівненська міська рада12 лютого помер міський голова Віктор Чайка, який очолював місто продовж останніх 10-ти років. Та депутати не розглядають питання про звернення до Верховної Ради про призначення дати позачергових виборів.

Після смерті Віктора Чайки минуло три тижні. Довкола теми виборів нового мера – цілковита тиша. З етичних міркувань. Більшість депутатів міськради одностайні – треба чекати, поки мине 40 днів.

Олексій Губанов, голова фракції Партії регіонів у міськраді: «Я можу говорити за власну позицію, за позицію нашої фракції. Допоки не мине 40 днів з дня смерті Віктор Анатолійовича, жодних дій стосовно призначення виборів ми не будемо вчиняти, це однозначно».

Секретар ради Юрій Торгун нині виконує обов`язки міського голови. Каже: і він, і інші депутати зацікавлені визначитися з датою виборів нового мера якнайшвидше. Проте на найближчій сесії, вважає, цього робити не слід.

Натомість опозиціонери – фракція Української народної партії – переконують: сьогоднішня влада навмисно затягує зі зверненням до парламенту про призначення позачергових виборів.

Василь Червоній, голова обласної організації УНП: «Люди, які накопичили мільйони доларів на власних рахунках, на рахунках своїх фірм хочуть покерувати ще 40 днів, додатково 40 днів до своїх повноважень, що означає їхнє збагачення на 40 днів. Тому УНП буде вносити проект рішення на сесію, яке зобов’яже чиновників безсоромних, які прикриваються смертю міського голови, відправити негайно від міського ради повідомлення в ВР про смерть міського голови».

Якщо УНПівці дотримаються обіцянки, депутатам уже за два дні доведеться або визначатися з датою виборів, або знову відкласти це питання. Тим часом політологи завважують: можуть виникнути серйозні проблеми.

Олег Санжеревський, політолог: «Є тут така проблема, що законодавець не міг передбачити, що Верховна Рада може не працювати і що вона не працює. І саме Верховна Рада має призначити ці дострокові і яке рішення буде прийняте, якщо Верховна Рада не буде працювати. Тут потрібне буде якесь спеціальне засідання, хоча сумнівно, що Верховна Рада на це піде».

Боротьба між кандидатами в крісло мера має розгорнутися саме за голоси прихильників багаторічного незмінного керівника міста Віктора Чайки. Проте, чи швидко Рівне отримає нового очільника, а отже й стабільність, залежатиме головно від дієздатності парламенту.

 // Інна Білецька, Микола Василюк, Рівне, НТН.

{flvremote}http://ntn.tv/i/nvideo/1204650480.flv{/flvremote}

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply