Рівне: суддівський вирок тільки через 10 років (Відео)

By on 28.01.2008

Рівне, міліціяВбивцю на прізвисько «Монах», який позбавив життя гомосексуаліста, Рівненський міський суд засудив до 8 років позбавлення волі. Аби розкрити цей злочин та довести справу до суду, рівненським правоохоронцям знадобилося 10 років.

Втім засуджений стверджує, що не вбивав навмисне, а оборонявся від сексуальних домагань рівненського інструктора з автошколи - Анатолія Скорохода.

Убивство сталося ще 1998-го. Цей злочин правоохоронці вважали так званим «глухарем». Убивця тоді зник, після себе він залишив в одній із квартир Рівного труп 50-річного господаря. Міліціянти знайшли записку такого змісту: «Він хотів мене зґвалтувати. Підпис – Монах» і кривавий відбиток руки у ванній.

Володимир Голубош, заступник керівника УКР Рівненської області: «По вулиці Київській у Рівному виявлено за місцем проживання труп Скорохода, який працював у автошколі викладачем».

Оксана Федорова, керівник відділу прокуратури Рівненської області: «Злочин стався в квартирі, у постраждалого було 7 колото-різаних ран в грудну клітину, від яких він помер».

Міліція тоді перевірила навіть своїх колег, що могли носити прізвисько «Монах». Проте всі підозрювані мали стовідсоткове алібі.

Згодом у поле зору слідчих потрапив колишній працівник обласної прокуратури. Саме його запідозрили у нетрадиційній сексуальній орієнтації.

Володимир Голубош, заступник керівника УКР Рівненської області: «При опитуванні колег по роботі, постраждалого знайомих, встановили, що постраждалий спілкувався з гомосексуалістами. Ми перевіряли усіх чоловічої статі, з якими він мав сексуальні контакти».

Дехто з підозрюваних тоді навіть написав зізнання. Але справжнього вбивцю рівненського автоінструктора вдалося знайти лише 2006-го.

 На Луганщині за крадіжки затримали 31-річного росіянина Володимира Воронова. Саме його відбитки пальців співпали з відбитками вбивці.

Володимир Голубош, заступник керівника УКР Рівненської області: «Відбитки вбивці Скорохода співпали з відбитками затриманого в Алчевську, який був раніше судимий за зґвалтування».

Оксана Федорова, керівник відділу прокуратури Рівненської області: «Злочин скоїв раніше засуджений Воронов у Луганську. Тоді він був засуджений до 6 років ув’язнення і достроково звільнений у 2006 році».

Коли затриманого Володимира Воронова екстрадували на Рівненщину, слідчі змогли отримати від «Монаха» письмове зізнання.

Василь Забейда, керівник УКР Рівненської області: «Він вів себе спокійно, він зізнався у всьому, бо вже пройшов час. Може, й жалкував, ще дорогою у Рівне у всьому зізнався».

Затриманий розповів, що приїхав до Рівного взимку 1998-го. В місті вирішив відвідати Анатолія Скорохода, з яким колись познайомився у санаторії на Одещині.

Оксана Федорова, керівник відділу прокуратури Рівненської області: «Приїзд Воронова був зумовлений тим, що він познайомився з дівчиною Наталією. Але потягом він у Рівне приїхав пізно, і згадав про Скорохода, і заночував у нього. Потім поїхав у Здолбунів, щоб їхати до дівчини і пропив там на вокзалі всі гроші, і знову повернувся до Скорохода, з яким випив півлітри самогонки, а вранці відчув, що Скороход до нього пристає. Тоді він його вдарив ножем у спину. Далі він ще два дні прожив у тій квартирі, витягши труп у ванну і там його зачинив. Через два дні у квартиру подзвонили, і коли люди пішли, Воронов звідти вирішив поїхати.

У Здолбунів на вокзал йшов пішки, бо грошей у квартирі не знайшов, все перерив. Тоді подзвонив матері у Алчевськ, щоб вона його забрала. Вона приїхала і забрала його. Про злочин він нікому не сказав».

Рівненській міський суд визнав Володимира Воронова на прізвисько «Монах» винним у вбивстві Анатолія Скорохода. Росіянина засудили на 8 років позбавлення волі. Цей вирок засуджений оскаржив. Мовляв, він тільки захищався від гомосексуаліста. Втім апеляційний суд залишив покарання без змін.
//Із Рівненської області Тетяна Корпусова, Микола Штемпель, Михайло Мельник, НТН

{flvremote}http://ntn.tv/i/nvideo/1201278720.flv{/flvremote}

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply