Рівне: Вбивають тварин /Відео/

By on 08.10.2007

Рівне, вбивають собакНе зважаючи на внесені зміни до законодавства, в Україні й досі не визначилася з політикою поводження із безпритульними собаками.

Ці собаки не сплять. У кузові спеціалізованого автомобіля вони вирушають у свою останню путь – на сміттєзвалище. Їх цілеспрямовано позбавили життя в Міжнародний день захисту тварин.

Олександр Литвинчук, член бригади з відлову бездомних тварин: «Ну, а як же вони кусаються, нападають на людей. Он дитину покусали. Ходять за ними з цією трубкою, ще шприц є. Треба близько підійти, і тоді чик – і все».

Комунальники кажуть, цей спосіб регулювання популяції безпритульних псів поки найпоширеніший в Україні. Його називають гуманним, оскільки собака помирає вже за кілька секунд після ін’єкції.

Цього року лише в Рівному таким способом позбавили життя понад 1500 особин. Ветеринари запевняють, такі дії комунальників дозволяє навіть Закон України «Про заборону жорстокого поводження з тваринами».

Павло Тарасевич, заст. начальника Рівненської служби ветеринарної медицини: «Ще однин з варіантів – це стерилізація, але треба щоб ті тварини були в притулках».

Перший із таких притулків, про які говорять ветеринари, працює в Рівному вже півроку. Міська влада надала під нього землю лише тимчасово, і то після численних судів та пікетів захисників безпритульних чотирилапих.

Сьогодні у притулку 60 собак. Більшість мають серйозні проблеми зі здоров’ям. Лікують і годують тварин власним коштом кілька ентузіастів.

Аліса Мамчур, засновниця притулку для тварин: «Я би дуже хотіла, щоб створювали побільше притулків, щоб захистити цих тварин, щоб їх не вбивали. Для цього треба створити хоча б ще два таких притулки.

Щоб розгрузити місто, щоб убезпечити і людей і собак. І, по-друге, провести їх стерилізацію».

Песика Нептуна виходжують після двостороннього запалення легенів. Тишка взагалі називають мучеником. Його заледве вдалося поставити на ноги після знущань господаря.

Нові мешканці у притулку з’являються майже щодня. Це поки єдине місце в Рівному, де чотирилапі можуть заховатися від гицелів. А ось Неля Ковальчук мріє про створення притулку для котів. Каже, їх хоч і не знищують централізовано, ці тварини часто страждають від жорстокості людей.

Неля Ковальчук, рівнянка: «От вони в мене всі стерилізовані, вони почищені від бліх. Я систематично даю всі ліки, яких вони потребують. Я хочу сказати, що людина повинна бути людяною. От ви подивіться, жодна тварина – ні кінь, ні слон, не допоможе іншій істоті живій. Це може зробити лише людина. Це і є людяність».

Більшість європейських країн вже відмовилася від знищення бездомних тварин. Їх кількість регулюють стерилізацією. Україні до такого цивілізованого способу співіснування з безпритульними чотирилапими ще далеко.
// Інна Білецька, Микола Василюк, Рівне, НТН.

По матеріалам НТН

Для коректного відображення використовуйте останню версію Mozilla Firefox, Opera та Netscape Browser.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply