«Рівнеазот» – аварійна зупинка

By on 06.04.2008

РівнеазотЧерез зниження тиску природного газу в трубопроводах на хімічному підприємстві «Рівнеазот» можлива аварійна зупинка.

На заводі вважають, подачу сировини спеціально скоротив «Нафтогаз», щоб змусити хімічного гіганта переукласти договори на постачання газу. Працівники «Рівнеазоту» кажуть, аварійна зупинка може призвести до наслідків, значно страшніших за Ожидівську катастрофу на Львівщині.

Юрій Скупейко, начальник зміни аміачного цеху ВАТ «Рівнеазот»: «Ось ми бачимо на моніторі, що тиск газу на вході на «Рівнеазот» – 8,4, а треба, щоб був хоча б 10».

Михайло Шафран, начальник виробничо-технічного відділу: «В самому понятті аварійна зупинка уже передбачено слово аварія. Що означає аварія для нашого підприємства? Це може бути і викид шкідливих газів, і викид їдких речовин, які можуть потрапити в річку, і сам викид може супроводжуватися або вибухом, або пожежею».

На ці звинувачення у «Нафтогазі» відповідають, що вентиля поки ніхто не прикручував. Мовляв, «Рівнеазот» лише попередили про можливе зниження тиску через бойкотування нової угоди.

Щоб екологічної катастрофи не сталося, підприємство застерегли за п’ять днів до реальних дій, пояснюють у НАК «Нафтогаз України».

І розцінюють заяви хіміків, як спосіб зберегти газових посередників.

Валентин Землянський, речник НАК «Нафтогаз України»: «Їм був 1 квітня надісланий контракт, 2 квітня надіслане попередження стосовно заключення контракту. Оце все, що було. Такі заяви, які лунали вчора, які лунають сьогодні, спрямовані на тиск на делегацію, яка сьогодні знаходиться у Москві, і проводить переговори стосовно укладення договорів між НАК «Нафтогаз України» та «Газпромом». Це, як бачу, єдина ціль всіх цих дій».

Джерело: ntn.tv

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply