Рівненський театр під загрозою

By on 29.07.2009

РівнеСьогодні, 29 липня, у Рівненському обласному музично-драматичному театрі відбудеться розширена нарада за участю міського голови Рівного Володимира Хомка, керівників театру, представників столичного Інституту будівельних конструкцій та учасників будівництва «Метрограду-2». Вони вирішать, як зберегти театр неушкодженим і водночас продовжити будівництво підземного торгівельного комплексу, котрий спричинив до руйнації найпопулярнішої у місті споруди.

{mosimage}

 Як повідомляє радіо «Свобода», нині театр не працює, його центральний вхід закритий, а рівняни з острахом спостерігають за тріщинами, котрі нещодавно з’явилися в арках над колонами.

Напередодні директор рівненської дільниці підприємства «Інтергал-буд» Степан Возняк пояснював журналістам, що генпідрядники вирішили використати новітню технологію «стіна у грунті» – саме заради посилення надійності «Метрограду» і сусідніх з ним споруд. Роботи виконує ТзОВ «Галицька основа», яке вже має досвід такої роботи.

Траншеї наповнюватимуть спеціальними глинами, всередину яких заливатимуть бетон. На будівництво виділена чимала сума – 43 млн грн, експертизу проекту провело Міністерство з надзвичайних ситуацій.

«Власне, укріплювати фундамент вже почали. Але дощі, чи плавуни, які там були, спричинили до того…

Там же два роки тривали археологічні розкопки. Нещодавно зі столичного НДІ привезли план-схему цієї зони 1890-го року – ось тут з обох боків були річки. По вулиці Петлюри (її в 20-30-і роки взяли в трубу, і вздовж нинішнього «Пасажу». Плавуни лишилися», – зазначив начальник міського управління капітального будівництва Олег Герман.

«30 років тому Рівненський музично-драматичний театр згорів майже дотла», – нагадав Олег Герман. Тоді ж його відбудували. Фундамент серйозно укріпили – під фундамент вагонами виливали цемент і рідке скло. Окрім колонної частини, яка вціліла під час пожежі і лишилася старою.

За останній місяць фасад театру «просів» на шість сантиметрів, – розповідає директор Володимир Петрів.

Тріщини стало видно неозброєним оком. Він вважає – під час будівництва порушено цілу низку норм, а тим часом управління капітального будівництва хоче забрати в театру шматок землі.

Олег Герман повідомив, що з театралами будівельні управлінці вже порозумілися:
«У них просто був неправильно зроблений відвід земельної ділянки, ми взялися переробити це самі, за власний кошт. Окрім того, театрали просто не знали, що у надбудові, яка частково займатиме метр їхньої території, будуть розміщені їхні ж квиткові каси та афіші».

Він пояснив – до 5 серпня має бути виготовлена документація щодо укріплення колонади театру та її фундаменту, доти – роботи повністю припинені: А вже до 20 серпня зміцнюючі роботи мають бути виконані:
«Тож на сьогодні розробляються пропозиції щодо унеможливлення аварійності театру. До того часу роботи припинені».

Незадоволені будівництвом не лише театрали – мешканці двох найближчих будинків на вулиці Соборній забили тривогу – ближні роботи спричинили збільшення тріщин у неремонтованих по півстоліття спорудах.

Тим часом усе, що було зроблено з боку житлово-комунального господарства – встановлені «маячки» для спостереження за просіданням.

Тим часом міські чиновники пояснюють – мешканці будинків – у безпеці, а будівельні роботи біля театру призупинено до з’ясування причин та усунення небезпек руйнації.

--
ZIK

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply