Шахраї у Рівному (Відео)

By on 05.11.2007

Рівне, вул. ПавлюченкаРодина з Рівного залишилася без даху над головою. Власник квартири погодився допомогти своєму товаришу, який взяв кредит у банку під заставу цього житла. Втім чоловік кредит не сплатив - за це квартиру його друга забрали.

Тепер син постраждалого, який служить в армії, має намір виправити помилку недбайливого батька та повернути собі помешкання.

Молодший син Вадим, коли йшов до лав Збройних сил в іншу область, навіть не здогадувався, що повертатися додому йому буде нікуди. Про те, що квартира, де він мешкав із братом та батьком, виставлена на продаж, йому повідомили друзі, які знайшли оголошення в місцевій газеті.

Вадим: «Служу я в армії полгода. Нема ізвєстій ні от батька, ні от брата. Ну, я зателефонував товаришам. А вони сказали, що там міліція уже, їх розшукують.

На следующий день друзі зателефонували і сказали, що знайшли об’яву про продажу квартири».

Аби розібратися в ситуації, солдату довелося взяти відпустку й приїхати до Рівного. Втім ні батька, ні старшого брата в квартирі не було. Їх розшукали працівники міліції в будівельному вагончику на околиці міста. Тепер це їх тимчасове помешкання. Що ж сталося з їх квартирою - пояснив батько. Каже, що став жертвою шахраїв.

Микола, батько Вадима: «Ми познайомилися з цим – Насір, чи як його. - А хто він був за національністю? – Азербайджанець. І туда-сюда, треба, каже пару тисяч знять, ну, під цей... – Кредит. – Да. – А ви брали заставу на себе? – Да. – Квартира була заставлена? – Да. – І ви погодилися на це? – Да. Я ж не думав, що він стільки візьме, 31 тисячу зніме доларів. А воно вийшло так, що квартира полностью ушла».

Микола визнає, що товариш кавказького походження попросив його взяти кредит на 31 тисячу доларів під заставу квартири на вулиці Павлюченка. Втім з виплатою у іноземця не склалося, а тому житло забрали.

Вадим: «Хто-то взяв кредит у банку, і мій батько виступив як поручітєль. Кредит на суму 31 тисячу доларів. Звісно, той, хто взяв кредит, не збирався його повертати, і зник у невідомому напрямку. У батька забрали квартиру. Но ми наводили справки в адресному бюро – ми там прописані. І не знаю даже, чого без наших підписів оце все зробили. Я з батьком розмовляв, він сказав, що я ніяких документів не підписував, я тільки підписував приватизацію. І то, я смутно це все помню».

 Віталій Чубаєвський, начальник міліції Рівного: «Квартира, в якій він проживав, виставлена на продаж в одному з агентств із нерухомості. Батько певний період вживає спиртні напої. Така сім’я неблагополучна. Мати їхня померла. Коли син пішов в армію служити, то тато мав спробу продати дану квартиру. Поки він буде служити в ЗСУ, квартира його продана не буде».

Втім, як бути Вадиму, який повернеться з армії, ніхто сказати не береться. Адже гарантій, що його квартиру повернуть, ніхто не дає.

Олександр Бражніков, адвокат: «У відповідності до Житлового кодексу України, особа, яка перебувала на службі в армії, за нею зберігається право проживання в тому приміщенні, яке вона займала до того, як його призвали у лави.

Однак право проживання не є тотожним з правом власності. Тому, якщо за період проходження цієї служби власник цієї квартири або власники розпорядилися цією квартирою на власний розсуд, на що вони мали право, то фактично припинилося і його право проживання. Тому, на жаль, цій молодій людині в юридичному аспекті нічим не можна зарадити».

Та все ж Вадим сподівається, що житло йому, брату та батькові повернуть. Перед своїм від’їздом до війська він написав заяви до міліції та прокуратури.
//З Рівненської області Тетяна Корпусова, Микола Штемпель, НТН

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply