Тварин із Рівненського зоопарку рятують від холодної смерті (Відео)

By on 23.01.2008

Рівне-зоопаркЧерез аварію в електромережі другу добу в районі не працює опалення. Зоологи кажуть, у такій ситуації будь-яке зниження температури неминуче призведе до загибелі тварин. 

Риб у зоопарку рятують тим, що воду збагачують киснем за допомогою звичайного насосу. Лише так тварини зможуть дихати. Плазунів евакуюють. У спеціальних мішках їх забирають додому працівники зоопарку. Найважче крокодилам. Вони залишилися без підігріву, і їм загрожує пневмонія.

Руслан Гомзар, завідувач акватераріуму Рівненського зоопарку: «Колекція складається з тварин із різних теплих континентів. Вони не знають, що таке температура менше 10-ти градусів. Таких великих тварин як крокодили ми змушені залишати тут. І якщо наслідки зараз не видно, то всі ці захворювання проявлять себе потім». 

Під загрозою опинилося і життя новонародженої мавпочки-анубісу.

Через відсутність тепла та світла папуги вже другу добу відмовляються від їжі.

Найбільше хвилюють зоологів нещодавно привезені з Польщі руді кенгуру. Температура повітря у їх вольєрі не перевищує +9 градусів при допустимих +14.

Оксана Крестинська, працівниця зоопарку: «Прогнозують уже похолодання. Це велике спасіння, що цю добу не було морозу. Якби був, уже були б великі жертви серед тварин, які люблять тепло».

Енергетики зізнаються, аварія на електромережах надто складна, а тому на ліквідацію наслідків потрібно чимало часу.

У місті діє багато секцій народні танці

.Андрій Пермяков, менеджер із зовнішніх зв’язків «Рівнеенерго»: «Основна причина – це пошкодження кабелю. Кабель ушкоджується через те, що ґрунт розмерзається, і пошкоджує кабель. Наші бригади постійно працювали, вони працювали на вихідні дні, щоб знайти причини в кабелі. Я думаю, що сьогодні вже ліквідують, буде тепло у споживачів».

Тим часом у зоопарку вигадують нові способи виживання для тварин. Віварій перевели у котельню. Щурі та миші гріються біля звичайної грубки. За словами зоологів, скоро тварин рятуватимуть від переохолодження. /

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply