У Рівному проведено науково-практичну конференцію, приурочену до Дня винахідника і раціоналізатора

By on 21.09.2009

Конференція17 вересня 2009 року Рівненське представництво ДБУ «Північно-західний регіональний центр інноваційного розвитку», Рівненський центр науково-технічної та економічної інформації та Обласного товариства винахідників та раціоналізаторів України у приміщенні Рівненського центру науково-технічної та економічної інформації (ЦНТЕІ) провели науково-практичну конференцію «Проблеми та перспективи інтелектуальної діяльності регіону в сучасних умовах», приурочена до 15-ї річниці Дня винахідника та раціоналізатора. У заході взяли участь понад 50 представників ділових кіл (ВНЗів та дослідницьких інститутів, керівників центрів творчості, клінічних лікувальних закладів та інноваційних підприємств, і, звісно, винахідники області.

Захід розпочався привітальним словом керівника Рівненського товариства винахідників і раціоналізаторів України Тамари Афанасенко, до якого долучився директор Рівненського центру науково-технічної та економічної інформації Микола Новосад, які висловили свою гордість за інтелектуальні досягнення винахідників та раціоналізаторів Рівненщини.

Далі до привітального слова було запрошено Державного інспектора з інтелектуальної власності Державного департаменту інтелектуальної власності (ДДІВ) Олега Кірічка, який розповів про основні зміни економічного процесу, що ґрунтуються на інноваційному розвитку, знаннях та, власне, інтелекті. Олег Георгійович наголосив, що головним пріоритетом Держдепартаменту є адаптування законодавчої бази до європейських стандартів та світових норм, а також зосередження уваги суспільства на інтелектуальній діяльності та винахідництві, тому що інтелектуальні ресурси нації, наукові досягнення, винаходи, процеси трансферу результатів творчої діяльності у виробництво матеріальних та духовних благ в умовах кризи набули особливої важливості.

У важливості нововведень як ключового завдання не тільки для науково-технічної сфери країни, але й для підвищення конкурентоздатності вітчизняної економіки в рамках національної інноваційної системи переконувала мультимедійна презентація керівника Рівненського представництва Юрія Трачука «Комерціалізація винаходів, бізнес-проектів та технологій». Розповівши про діяльність Рівненського представництва РЦІР Держінвестицій, пан Трачук ознайомив присутніх із його функціями, які полягають у проведенні аналізу інноваційного потенціалу та забезпеченні наукової та іншої підтримки впровадження програм і проектів інноваційного розвитку Рівненської області, у тому числі через механізм програмно-цільового фінансування відповідно до законодавства на конкурсній основі науково-технічних програм і окремих розробок, спрямованих на реалізацію пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки.

Значної уваги заслуговує проблема комерціалізації результатів наукових розробок, що за словами Юрія Миколайовича, є актуальною і перебуває у полі зору – саме вона визначає конкурентоздатність товарів та рівень життя населення.

Долучився до обговорення питань розвитку інноваційної діяльності області директор Рівненської малої академії наук учнівської молоді Рівненської обласної ради Олександр Андрєєв, торкнувшись саме проблеми освіти молодих фахівців інтелектуальної діяльності, зазначаючи необхідність заходів з модернізації стандартів та змісту фізико-математичної, технічної освіти, приведення їх у відповідність до сучасного розвитку науки та соціальних потреб суспільства, забезпечення прикладної спрямованості навчальних програм. Практичним прикладом таких реформ є проекти Українського національного університету водного господарства та природокористування, а саме «Створення фізико-технологічної лабораторії» та «Створення астрофізичної обсерваторії ближнього космосу».

Завершуючи розмову про конкурентоздатність підприємств, головним інженером МПП «Науково-виробнича фірма «Продекологія» Віктором Красовським було повідомлено про роль інноваційних наукових розробок та технологій, спрямованих на забезпечення інноваційної поведінки вітчизняних промислових підприємств, підвищення їх ефективності. Слова Віктора Петровича не викликають сумнівів, адже підприємство належить до кращих інноваційних підприємств області, а його директор – Андрій Лозін – до кращих винахідників України.

Підсумком науково-практичної конференції стало нагородженням почесними грамотами Рівненської обласної ради кращих представників творчої еліти Рівненської області, учасників винахідницької та раціоналізаторської діяльності, а саме: Богдана Нечипорука (Рівненський державний гуманітарний університет), Віктора Колесника (ТзОВ «Високовольтний союз-Україна»), Л. Стелька (ВАТ «Рівнеазот»), Павла Стригунова (МПП «Науково-ивробнича фірма «Продекологія»), В. Горащенка (Національний університет водного господарства та природокористування).

На сам кінець заходу, організатори заходу висловили щирі сподівання, що невдовзі ми з гордістю будемо пишатися винаходами наших рівненських творців, які не лише допоможуть державі подолати злободенні проблеми, а й прославлять її на весь світ. Таких винаходів на Рівненщині багато. А Рівненське представництво РЦІР Держінвестицій та регіональна інфраструктура інновацій радо допоможуть винахідникам отримувати додаткову інформацію, набувати права на об’єкти інтелектуальної власності, забезпечувати трансфер технологій, знайомитися з патентно-інформаційними базами даних та здатні здійснити повний комплекс заходів обслуговування суб’єктів інноваційної діяльності.

Крістіна МІЧКА, головний спеціаліст

Рівненське представництво РЦІР Держінвестицій

rivneinnovation@gmail.com

www.intelpro.net

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply