Весінній призов в Армію (Відео)

By on 16.04.2008

Рівне, арміяВесінній призов на третину менший за минулорічний осінній. За півроку військові частини Рівненщини братимуть на службу лише контрактників.

Завтрашні бійці сьогодні лише призовники. У цивільному одязі, з невеселими обличчями. Останнє нагадування про домівку – повна торба харчів.

Частині цьогорічних призовників пропонували одразу контрактну службу. Роман один з тих, хто попри всі запевнення про переваги професійної армії, таки пішов у строковики.

Роман, призовник: «Вирішив служити на строковій службі. На контракт не захотів йти. Сам не знаю чого».

Під час передвиборчої кампанії Юлія Тимошенко обіцяла перевести армію на контракт вже цього року, і скасувати призов до збройних сил. Президент виявився далекогляднішим, збільшивши термін переходу до 2010 року.

У свою чергу міністр оборони Юрій Єхануров просто оприлюднив цифри: на таку реформу потрібні 50 млрд. гривень. Сума, як для вітчизняної економіки, не маленька, а тому поки скорочують кількість призовників. Військові називають це процесом трансформації війська у професійне.

Олег Харченко, обласний військовий комісар: «Якщо в порівнянні з минулим роком до лав збройних сил було направлено 911, то зараз 645. По-перше, це і кількість призовників, це більш якісний підхід. Так і державна програма переходить на більш якіснішу підготовку».

Вояки зізнаються, що сьогодні із потенційних кандидатів на звання солдата всі потрібні перевірки успішно долає лише кожен 70-й, а тому кількість призовників і далі меншатиме.
// Інна Білецька, Микола Василюк, Рівненська область, НТН.

Регіон: Рівне, Україна

{flvremote}http://ntn.tv/i/nvideo/1208274180.flv{/flvremote}

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply